RSS

Fondai

Fondai

M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejus

Muziejaus fondai

Muziejaus fondai vykdo šias funkcijas:

  1. įsigyja, tiria ir sistemina muziejinę ir istorinę vertę turinčius eksponatus;
  2. formuoja muziejaus rinkinius, atspindinčius muzikos istoriją, procesus, raidą, kryptis, atskirų muzikų kūrybinį ir memorialinį palikimą;
  3. užtikriną sukauptų muziejinių vertybių apskaitą, tinkamas saugojimo sąlygas ir apsaugą, jų konservavimą ir restauravimą;
  4. sudaro sąlygas viešai naudoti saugomas muziejines vertybes;
  5. kaupia informaciją apie muziejines vertybes, atspindinčias lietuvių muzikos raidos procesą iki šių dienų, atskirų muzikų kūrybą ir jų gyvenimą.

Muziejaus fonduose sukaupti 33 296 eksponatai. Fondai yra centralizuoti.

Atsižvelgiant į muziejinių vertybių išliekamają vertę, suskirstyti į šiuos fondus:

  • Pagrindinį fondą, kurį sudaro nuolatiniam saugojimui priimtos autentiškos muziejinės vertybės, turinčios išliekamąją vertę. Pagrindinio fondo šifras GEK, jį sudaro 13 963 eksponatai.
  • Pagalbinį fondą sudaro autentiški blogos būklės eksponatai ir neautentiški, tačiau muziejaus veiklai reikalingi eksponatai. Taip pat eksponatai, reikalingi kaip papildoma medžiaga moksliniam tiriamajam darbui, parodoms ir ekspozicijoms, mokymo ir demonstravimo tikslams. Pagalbinio fondo šifras PEK, jį sudaro 19 333 eksponatai.

Muziejaus rinkiniai kaupiami šiomis pagrindinėmis kryptimis:

Lietuvos profesionaliosios muzikos istorija iki šių dienų ir memorialinis ir kūrybinis muzikų palikimas.
Pagal pobūdį eksponatai skirstomi į atskiras grupes, turinčias šiuos šifrus: memorialiniai daiktai – M; gaidos – G; raštija – R; fotografijos – F; dailė – D; muziejaus bibliotekos šifras – B.
Muziejui gali būti perduodama valstybinių teatrų, koncertinių organizacijų ir kitų meno kolektyvų medžiaga.
Visą kitą medžiagą, susijusią su Lietuvos muzikiniais teatrais ir muzikais, muziejaus darbuotojai nuolat įsigija iš privačių asmenų ir antikvariatų.

Muziejuje sukaupti šie rinkiniai:

Kompozitoriaus Miko Petrausko, operos solisto Kipro Petrausko ir jo žmonos dramos teatro aktorės Elenos Žalinkevičaitės-Petrauskienės, kompozitoriaus Juozo Gruodžio ir jo žmonos Stasės Petrauskaitės –Gruodienės, kompozitoriaus Stasio Šimkaus; operos solisto Juozo Babravičiaus, operos solisto Antano Kučingio, kompozitoriaus Jono Dambrausko, operos solistės ir režisierės Aldonos Ragauskaitės-Kuliukienės, operos solistės Jadvygos Steckaitės, operos solisto Eduardo Gutausko, operos solistų Marijos Žilionytės-Šmitienės ir Gedimino Šmito, operos solistų Aldonos Mikšytės-Kunčienės ir Aniceto Kunčiaus, Kauno valstybinio choro, dainų švenčių medžiaga – nuo 1924 m. iki šių dienų, plokštelių kolekcija.

Vyr. fondų saugotoja Danutė Sakavičienė

Tel. (8 ~ 37) 73 33 71

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: